Targi TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA odbędą się w roku 2022, ANIMAL TECH przenosi się na czerwiec 2021

W związku z utrzymującą się niekorzystną sytuacją epidemiczną oraz rządowymi obostrzeniami, które nie pozwalają na realizację imprezy z prawdziwego zdarzenia, a co za tym idzie – utrzymującej się ciągłej niepewności, zarząd spółki Veletrhy Brno (Targi Brno) uzgodnił z partnerskimi związkami branżowymi odwołanie Targów TECHAGRO, SILVA REGINA i BIOMASS 2021 i przeprowadzenie ich w roku 2022 w dniach od 3 do 7 kwietnia.

Targi ANIMAL TECH, Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Krajowa Wystawa Łowiectwa zostaną przeniesione na 27-30 czerwca 2021 roku.

Oba wydarzenia powracają więc do pierwotnej dwuletniej cykliczności i rotacji branżowych targów produkcji roślinnej i leśnej w latach parzystych z targami produkcji zwierzęcej w latach nieparzystych.

„Odczuwamy zainteresowanie czeskich i zagranicznych firm prezentacją na targach branżowych. Nie zmieniła tego utrzymująca się niekorzystna sytuacja. Wideokonferencje i środowisko online nigdy nie zastąpią targów, ponieważ człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje osobistej interakcji przy zakupie dóbr inwestycyjnych, takich jak maszyny rolnicze. Targi TECHAGRO miały odbywać się w zredukowanej formie w tym samym czasie, co Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Targi ANIMAL TECH. Wystawcy cenią swoich klientów i chcą im zaprezentować ofertę. Jednak po ocenie obecnej sytuacji doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie zorganizować już pełnowartościowe TECHAGRO w przyszłym roku, czyli w tradycyjnym roku i terminie kwietniowym. Wierzymy, że za kilka miesięcy wrócimy do normalnego życia, co pozwoli nam przygotować w 2022 roku targi, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni” – powiedział Jiří Kuliš, Dyrektor Generalny Veletrhy Brno, a.s.

„Bardzo cenimy sobie konstruktywne rozmowy  z przedstawicielami stowarzyszenia importerów oraz stowarzyszenia producentów maszyn rolniczych. Wierzymy, że sytuacja pozwoli już na organizację Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz targów technologii hodowlanych ANIMAL TECH w czerwcu br. Wystawcom innych maszyn rolniczych umożliwimy w sposób nietradycyjny udział w tym wydarzeniu, aby już w tym roku mogli zaprezentować swoje nowości” – dodał dyrektor handlowy Jan Kuběna.

„Po kilkukrotnym przekładaniu oraz poszukiwaniu nowych form lub formatów ostatecznie podjęliśmy wspólną decyzję, aby nie urządzać za wszelką cenę żadnych ograniczonych restrykcjami produktów zastępczych i zorganizować pełnowartościową edycję w odpowiednim czasie, spełniając wszystkie standardy, które wspólnie osiągnęliśmy jako Stowarzyszenie Importerów i BVV na przestrzeni lat. Jednocześnie pozostajemy optymistami i wierzymy, że klient doceni tę postawę i wszystkie nasze starania o organizację targów i nie zapomni o nas podczas tej de facto czteroletniej przerwy i razem będziemy mogli rozpocząć nową, być może już zdecydowanie nową erę” – skomentował Tomáš Kvapil, przewodniczący komisji Stowarzyszenia Importerów Maszyn Rolniczych.

Dušan Benža, dyrektor Sekretariatu Stowarzyszenia Techniki Rolniczej i Leśnej A.ZeT, uzupełnił: „Obecnie uzgodnione rozwiązanie wydaje nam się jedyne możliwe. To, czego nikt z nas nie wyobrażał sobie rok temu, stało się rzeczywistością. Nawet gdybyśmy przygotowali najpiękniejsze ekspozycje na kwiecień tego roku i byli gotowi na przyjęcie gości, to obostrzenia epidemiczne i obawy partnerów biznesowych przed podróżowaniem i spotkaniem w jednym miejscu nie pozwoliłyby nam zorganizować poważnych targów. Jeśli sytuacja będzie bardziej sprzyjająca, niektórzy z naszych producentów chętnie wystawią swoje maszyny na czerwcowych Targach ANIMAL TECH, aby w końcu zaprezentować profesjonalnej publiczności swoje nowości i jednocześnie wesprzeć organizatorów targów dosłownie w okresie ich likwidacji. Z niecierpliwością czekamy na regularną edycję Targów TECHAGRO w tradycyjnym wiosennym terminie 2022 r. ”

Powyższa decyzja odzwierciedla obecną sytuację i założenie uwolnienia obostrzeń epidemicznych w połowie roku.
Udostępnij informację o tym wpisie